přeskoč na menu a obsah stránky
Vláda České republiky realizuje vládní kampaň STOP násilí na dětech
Tiskové zprávy

tisková zpráva k Deklaraci výboru a iniciativě červené tlačítko z 19.11.2009

Dne 19. 11. 2009 od 13:30 hod. se uskutečnila tisková konference ministra pro lidská práva Michaela Kocába a zmocněnce vlády ČR pro lidská práva Ing. Jana Litomiského u příležitosti Dne prevence násilí na dětech a oslav 20. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte. Tisková konference konala po slavnostním zasedání Výboru pro práva dítěte Rady vlády ČR pro lidská práva v prostorách Úřadu vlády ČR ve Vladislavově ulici č.4, Praha 1.

České národní centrum bezpečnějšího internetu si klade za svůj hlavní cíl aktivně postupovat proti kriminalitě na internetu. Cílem projektu „Červené tlačítko“ je vytvořit účinný a jednoduchý nástroj, pomocí kterého uživatelé internetu mohou snadno a jednoduše ohlásit výskyt kriminálních jevů.

Více se dočtete v přílohách.

Tisková zpráva, červené tlačítko: (.pdf)

Deklarace Výboru pro práva dítěte (.pdf)

Seminář na téma  právo dítěte na život ve vlastní rodině

Seminář na téma právo dítěte na život ve vlastní rodině proběhl v Liberci pod záštitou  ministra pro lidská práva Michaela Kocába a radního pro sociální oblast KÚ Libereckého kraje Pavla Petráčka seminář "Právo dítěte na život ve vlastní rodině", jež byl pořádán v rámci vládní kampaně Stop násilí na dětech.

Více se dočtete v příloze.

Tisková zpráva ze semináře (.pdf)

Odborná konference  Násilí v rodině a jeho vliv na děti

V České republice zažije některou z forem násilí ze strany svého partnera podle mezinárodní studie Akademie věd ČR (2003) 38 % žen. Vysoce alarmující skutečností je fakt, že v rodinách, v nichž dochází k domácímu násilí, jsou obvykle jeho svědky a často i oběťmi děti.

Více se dočtete v příloze.

Tisková zpráva z konference (.pdf)

Den pro dětská práva v Benešově

„Šikana, týrání nebo diskriminace dětí – to jsou problémy, které se nevyhýbají snad žádnému koutu světa včetně České republiky. Takové jednání zůstává často skryto a jeho oběti jen těžko hledají pomoc. Těmto problémům chceme předcházet tím, že dětem umožňujeme o nich diskutovat a přemýšlet. Učí se tak svá práva bránit a budou vědět, jak podat pomocnou ruku obětem,“ prohlásil ministr Michael Kocáb.

Den pro dětská práva zahájil ministr Kocáb společně s ambasadorkou kampaně Ester Janečkovou, MUDr. Evou Vaníčkovou, CSc. a ředitelem benešovského gymnázia Zdeňkem Zahradníčkem.

Více se dočtete v příloze.

Tisková zpráva ze Dne pro dětská práva (.pdf)

Den otevřených dveří v Dětském krizovém centru

Modřiny na duši leckdy bolí více než ty na těle Praha, 13. května 2009 - Jen málokteré jiné téma vyvolává v lidech tolik různých a leckdy protichůdných pocitů jako oblast týrání, zneužívání a zanedbávání dětí. Násilí na dětech nezahrnuje pouze fyzické týrání, ale i psychické. Stále častěji statistiky týrání dětí rozšiřují vyhrocené rozvodové spory. Na Dni otevřených dveří Dětského krizového centra (DKC) se na tom shodli Mgr. Zora Dušková, ředitelka DKC a Ing. Jan Litomiský, zmocněnec vlády ČR pro lidská práva. Den otevřených dveří je součástí projektu DKC Darujte sebe! a národní kampaně „STOP násilí na dětech“ pořádané Úřadem vlády ČR. Více se dočtete v příloze.

Den otevřených dveří v Dětském krizovém centru (.pdf)

Slavnostní zahájení kampaně

Slavnostní zahájení kampaně (.pdf)

video ze zahájení najdete zde

Další kategorie
zobrazení od 7.května 2009:
Počítadlo návštěvnosti
Vládní kampaň Stop násilí na dětech    email: info@stopnasilinadetech.cz
mapa stránek   prohlášení o přístupnosti   Všechna práva vyhrazena: Úřad vlády ČR
logo